Spotkanie z kolędą i pastorałką

Chyba nic poza ozdobami na choinkach i iluminacjami świetlnymi na ulicach nie nastraja nas tak świątecznie jak kolędy i pastorałki. To one wprawiają
nas w bożonarodzeniowy nastrój, niejednokrotnie skłaniając do refleksji, wzbudzając w naszych sercach uczucia, o których zapominamy w codziennym pośpiechu i gonitwie.

Gminne Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym chcąc podtrzymać polską tradycję kolędowania zorganizowało „Spotkanie z kolędą i pastorałką” w ramach cyklu imprez pn. „Spotkanie z muzyką”.

Wydarzenie odbyło się 13 stycznia w Wiejskim Domu Kultury w Pogorzałkach
i cieszyło się wielkim zainteresowaniem mieszkańców gminy Dobrzyniewo Duże. Na scenie zaprezentowali się wspaniali wykonawcy:

- Chór Mater Ecclesiae z parafii NMP Matki Kościoła w Białymstoku

- Chór Cantate Domino z parafii Zwiastowania NMP w Dobrzyniewie Kościelnym

- Chór dziecięcy Passeres Dei z parafii św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku

- Zespół folklorystyczny Narwianie

- Grupa młodzieżowa z pracowni muzycznej GCK w składzie: Aleksandra Jackowska – fortepian oraz gitarzyści: Brygida Pajołek, Dominika Rzemieniecka, Paweł Łuniewski i Mateusz Sokólski.

Serca publiczności skradł chór dziecięcy Passeres Dei z Białegostoku pod kierownictwem Marii Magdaleny Wróblewskiej, który perfekcyjnie wykonał znane wszystkim kolędy: „Cichą noc” i „Dzisiaj w Betlejem” oraz zaprezentował dwie pastorałki w duetach: „Mój maleńki Jezusie” w wykonaniu Zuzi Lewantowicz i Adasia Jóźwiaka oraz „Anioł” w wykonaniu Julii Gotowskiej i Kuby Wąsińskiego.

Spotkanie zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem najpiękniejszej z polskich kolęd -  „Bóg się rodzi”.

Dziękujemy wszystkim za przyjęcie zaproszenia i radosne kolędowanie.